FAQ - Pytania i odpowiedzi na temat pozycjonowania stron i SEO. - Stronka.com.pl

STRONY WWW
STRONY WWW
STRONY WWW
Przejdź do treści

FAQ - Pytania i odpowiedzi na temat pozycjonowania stron i SEO.

Dlaczego nie widzę mojej strony internetowej w wyszukiwarce?

Bo co bardzo prawdopodobne wyszukiwarka nie wie o jej istnieniu. Zgłoszenie strony nie jest sprawą skomplikowaną. Aczkolwiek bez tego ani rusz.
Problemem może być stara strona która może być przez Googla np. zablokowana jako niedostosowana do nowoczesnych rozwiązań.

Dlaczego wyszukiwarka nie wyszukuje treści ze strony www?

Bardzo ważną sprawą jest dodanie słów kluczowych które wpisuje się w nie widać tego na stronie jest ukryte w jej strukturze.
Jest to bardzo ważna czynność do wykonania już na etapie tworzenia strony. Oprócz tego można umieścić krótki opis do każdej z podstron naszej witryny.

Wiele osób zapomina o dodaniu "danych uporządkowanych" . Robot wyszukiwarki ma ułtwioną sprawę dodania takiej strony do wyszukiwarki czy też pobranie takich informacji odbywa się sprawniej. Wszystko to przekłada się na pozycję "stron" w wyszukiwarkach. Tworzenie strony zgdonie z SEO jest o wiele bardziej czasochłonne.

Wyszukiwarka pokazuje tylko stronę tytułową?

Problemem może być zły plik sitemap.xml lub jego całkowity brak.

Moja strona jest zablokowana przez robots.txt?

Podczas tworzenia strony jest on ustawiony w trybie do blokady indeksowania, aby nie indeksował jeszcze nieskończonej strony. Ale czasami zapomina się o tym aby odblokować go dla wyszukiwarek. Podczas poszukiwania rozwiązania możemy otrzymać taki komunikat. "Strona zablokowana przez robots.txt" . Istnieje też możliwość że jest źle skonfigurowany i blokuje prawidłowe strony do indeksowania przez wyszukiwarki.

Strona na telefonie(tablecie) źle wygląda?

Zdarza się. Niestety natura tego problemu dotyka wiele stron. Tworzymy responsywne strony. To znaczy - dostosowujące swoją zawartość do wyświetlającego je urządzenia.

Uszkodziłem stronę w ...CMS?

Wiele firm wykonując stronę www wgrywa standardowo CMS i zostawia z tym użytkownika. Z doświadczenia wygląda to tak: "coś się wywaliło, i nie działa.." Na początku użytkownikowi podoba się że może mieć pełną kontrolę nad własną stroną WWW.  Piękna sprawa zrobię co chcę i kiedy chcę.  Niestety bardzo często kończy się to niepowodzeniem ...  dlatego preferujemy robienie stron z możliwością zmiany tylko treści na wybranych podstronach. Nie zmuszając użytkoników do nauki i pilnowania - czegoś czego nie chcą.

Zadzwonili do mnie z GOOGLA..  :(

To oszust. Z Googla nikt nie dzwoni. Najczęściej pobierają opłaty za coś, - co jest za darmo. Albo sugerują że coś usuną jak im się nie zapłaci. Nie mają takich uprawnień !

Zaproponowali mi pozytywne lajki  ..lub  komentarze?

Fajnie tylko na początku. Ale pewnego razu do firmy z dużą ilością lajków (pozytywnych komentarzy) przyszła kontrola skarbowa i pyta gdzie są rachunki od tylu zadowolonych klientów?....Bo skoro Pan Xxx był przez tydzień. A Pani Yyy nawet dwa. Wyszło na to że nie wystawia rachunków ... i oszukał Państwo bo nie zapłacił podatku. Urząd Skarbowy nie dał wiary że to tylko chwyt marketingowy. Także uważajcie.
e-mail: admin@stronka.com.pl
e-mail:biuro@goldenmayer.pl
Szymon Mayer
tel. 503129776
ul. Orłowicza 23
58-309 Wałbrzych
Szukaj na stronie
Wróć do spisu treści